Nejčastějším problémem komod jsou zásuvky, jejich pojezdy, tedy spodek zásuvek a pojezdové lišty na bocích komod jsou obroušené natolik, že jednotlivé zásuvky při zavírání narážejí do sebe.

Velmi často jsou popraskané boky komody, což je dáno tím, že pojezdové lišty zásuvek nejsou v bocích volně na svlak, ale zaklíženy napevno v ploše, takže boky nemohou volně sesychat a prasknou. Velmi často bývá napadena červotočem.

Vyplatí se takovou komodu kompletně ošetřit proti dřevokaznému hmyzu, rozebrat, praskliny sklížit a vše nově spasovat. Tím se nutně musí udělat zásah do povrchu. Proto je lepší ji udělat komplet i s novou povrchovou úpravou. Zásuvky je také dobré kompletně rozebrat a doplnit ošoupané pojezdové hrany.

Takže většinou se taková komoda rozebere opravdu na prkénka. Tam, kde je to třeba se doplní nový materiál, opraví se mechanická poškození povrchu, zdobení, dýhy, vykládání, řezeb apod. a opětovně sklíží kostním klihem do původního tvaru.

Důkladně se vše vybrousí, napustí fermeží a nanese nová šelaková politura. Nakonec se namontuje zrestaurovaná kování a zámky.