Restaurování houpacích křesel

 

Opravy houpacích křesel

Restaurování a opravy houpacích křesel tvoří samostatnou kategorii, protože jsou jinak konstruována a výrazně trpí zatížením při houpání. Přitom patří k typům nábytku, které lze v interiéru snadno použít jako solitér a pěkné starožitné houpací křeslo si tak najde své uplatnění i v jinak moderním interiéru. Vnáší do něj kousek nostalgie a historie. Pokud je houpací křeslo navíc součástí rodinné tradice a oblíbeným kouskem některého z našich předků, rozhodně stojí za to mu věnovat péči a zrestaurovat jej.

Ukázky restaurování houpacích křesel

Houpací křeslo Fischel III

Houpací křeslo Fischel III. Prvorepublikové ohýbané bukové křeslo s novým pedikovým výpletem po kompletní opravě. Přelom 19. a 20. století.

Houpací křeslo zn. Fischel II

Houpací křeslo zn. Fischel je klasické houpací křeslo této značky. Ukázka restaurování ohýbaného nábytku z počátku 20. století. Křeslo je po kompletní opravě v novou šelakovou politurou a pedigovým výpletem,

Houpací křeslo Fischel I

Houpací křeslo Fischel I. s kruhy. Křeslo bylo původně ve velmi špatném stavu, rozlámané díly určené k výpletu, několikrát přetřené vrstvami emailových barev a dodělanými dřevěnými sedacími plochami. Myslím, se podařilo pěkně zachránit.