Co a jak

Jako restaurátor se věnuji renovacím a opravám starožitného nábytku, doplňků a uměleckých předmětů. Coby řezbář jednak tvořím originální dřevořezby, ale také mohu udělat repliky původních předmětů. To se může hodit, pokud chcete umístit předmět v interiéru v páru, ale máte jen jeden. Tato sekce poskytuje základní orientaci pro využití služeb restaurátora/řezbáře, ale také pro nákup starožitností. Svým zákazníkům také poskytuji odborné poradenství při koupi, abychom předešli nepříjemným překvapením.

Kdy navštívit restaurátora nábytku?

Restaurátora je dobré kontaktovat ve chvíli, kdy máte poškozené starožitnosti nebo se Vám dostal do ruky starožitný nábytek, se kterým si nevíte rady. Po zhodnocení jeho stavu Vám navrhnu postup, který bude vyhovovat jak Vašim potřebám, tak Vaší peněžence.

Stanovení ceny restaurování

Pro stanovení ceny restaurování je nejjednodušší je příslušnou věc nafotit a sejít se s restaurátorem nebo fotografie poslat. Takto lze alespoň rámcově určit přibližný rozsah prací a zjednoduší se tak rozhodnutí zákazníka zda restaurovat.

Nákup a opravy starožitností

Plánujete nákup nebo opravy starožitností? Tady je pár věcí, které byste měli vědět, než budete investovat do starožitného nábytku, doplňků či uměleckých předmětů.

Spolupráce s dalšími řemesly

Při restaurování nábytku je nutné zajistit kompletní opravu všech jeho částí. Restaurátor proto spolupracuje se souvisejícími profesemi. Patří mezi ně pasíř, zámečník, pozlacovač, opravář výpletů, čalouník, soustružník, vitrážista, hodinář, brusič skla.